REFORMA NE DREJTESI, BASHA FTON PER KONSENSUS PERSERI RAMEN

Kryetari i Partis Demokratike Lulzim Basha ka shprehur srish gatishmrin pr t gjetur konsensusin me mazhorancn pas prishjes s marrveshjes q u arrit dje n Kuvend mes PS-PD-LSI.

Gjat nj bashkbisedimi me gazetart n selin blu, Basha u shpreh se do ti prgjigjet pozivitisht krkess s Kryeministrit Edi Rama, i cili doli n nj deklarat pr mediat para bashkbisedimit t Bashs.

Kam vendosur ti prgjigjem pozitivisht dhe ti garantoj pranin e negociatorve tan, tha kryedemokrati.Basha theksoi gjithashtu se votat e Partis Demokratike do t jen t plota pr reformn nse arrihet konsensusi politik dhe shtoi se negociatort demokratt jan gati q n orn 14:00 pr t rifilluar srish bisedimet pr t arritur marrveshjen.

Lexoni dhe kete

VËSHTIRËSITË EKONOMIKE DHE PROBLEMATIKAT E TREGUT

Drejtuesi politik i PD në Qarkun Shkodër, Helidon Bushati, zhvilloi një vizitë në fshatin Kosmaç, …