REFORMA NE DREJTESI, KMSH: SHPRESOJME QE KUVENDI TE VEPROJE ME MATURI

Komuniteti Mysliman i Shqipris prmes nj deklarate pr mediat njofton se pret nga politika q t votoj reformn n drejtsi dhe q palt t arrijn konsensusin.Komuniteti Mysliman i Shqipris sht duke ndjekur me vmendje zhvillimet e fundit t punimeve pr reformn n drejtsi.

Duke par rndsin e ksaj reforme, KMSH shpreson q Kuvendi i Shqipris do t reagoj maturisht dhe do bj zgjedhjen m t mir t mundshme, e cila do t shrbej n t mir t qytetarve dhe politikave t Republiks s Shqipris.

I bjm thirrje t gjith klass politike dhe grupeve t interesit t gjejn rrugn e prbashkt dhe t bien n konsensus pr reformn n drejtsi, duke marr parasysh interesin kombtar dhe mbarshoqror.

Ne jemi prkrah do nisme e cila i shrbn shoqris shqiptare dhe q sjell zhvillim dhe prosperitet n vendin ton, thuhet n njoftimin e KMSH.

Lexoni dhe kete

VËSHTIRËSITË EKONOMIKE DHE PROBLEMATIKAT E TREGUT

Drejtuesi politik i PD në Qarkun Shkodër, Helidon Bushati, zhvilloi një vizitë në fshatin Kosmaç, …