Friday , 30 October 2020

REFORMA NE PENSIONE, KLOSI: DO RRISIM PENSIONET

Ministri i Mireqenies Sociale Blendi Klosi ka zgjedhur diten e të moshuarve, 1 Tetorin, që të deklarojë se se reforma e pensioneve do te beje te mundur rritjen e pensioneve per të moshuarit. Deklarata erdhi gjatë vizitës në shtëpinë e të moshuarve në qytetin e Shkodres ku edhe bëri të ditur nisjen e punimeve te fazes se pare te rikonstruksionit të kësaj qendre, qe pritet te perfundojne brenda ketij viti.

Ne fjalen e tij para te moshuarve, Klosi tha se po perpiqet qe per brezin e trete te jepet perkujdesi i nevojshem.

Ministri Klosi, pasi kaloi disa minuta nen shoqerine e te moshuarve, ndërsa ndjeku nga afer edhe nisjen e punimeve ne Shtepine e te Moshuarve.

Lexoni dhe kete

MUAJI I NDĂ‹RGJEGJĂ‹SIMIT PĂ‹R KANCERIN E GJIRIT

Operatori i ShĂ«rbimeve tĂ« Kujdesit ShĂ«ndetĂ«sor ShkodĂ«r, nĂ« kuadĂ«r tĂ« mbylljes sĂ« muajit tĂ« ndĂ«rgjegjĂ«simit …