Wednesday , 8 April 2020

REFORMA ZGJEDHORE, BASHA: OPOZITA KA GATI PLATFORMËN, RAMA KUNDËR

Në një komunikim me gazetarët nga selia e PD, kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se kryeministri Rama është kundër reformës zgjedhore, ndërsa opozita ka gati platformën që në shtator. Për këtë, sipas Bashës nuk do e presin më Partinë Socialiste.

Basha theksoi se nuk do ketë më tryezë me Ramën, pasi miti i tryezës ka rënë me 17 maj të 2017, ndërkohë hetimi i krimit elektoral do jetë test i SPAK.

Kreu i Partisë Demokratike ka deklaruar se është i hapur për çdo ndryshim sistemi, me argumentin se ky nuk është problemi i krizës politike.

Lexoni dhe kete

BASHA: SULMET KUNDËR OPOZITËS NUK I FSHEHIN DOT DËSHTIMET

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar sërish përmes një deklarate shpërndarë mediave, lidhur me …