Friday , 19 January 2018

RENDI GJATĖ 24 ORĖVE, POLICIA NGRE POSTBLLOQE

Aksidentet e ditėve tė fundit si dhe trafiku i rėnduar nė hyrje-daljet e qytetit tė Shkodrės ka bėrė qė Policia rrugore tė zhvillojė aksione gjatė sė dielės me qėllim kėshillimin dhe evidentimin e drejtuesve nė gjendje tė dehur. Sipas burimeve tė policisė bėhet me dije se vetėm gjatė 24 orėve tė fundit janė marrė 4 masa ndėshkuese me heqje patente, ndėrsa janė vendosur mbi 120 gjoba pėr shkelje tė ndrsyhme.

Pėr lirimin e trafikut nė zonėn e Muriqanit dhe Shirokės, policia ka ngritur edhe 4 postblloqe me qėllim shmangien e radhėve tė gjata, megjithse numri i lartė i automjeteve ka krijuar trafik deri nė orėt e vona.

Rritja e numrit tė automjeteve si pasojė e kthimit tė emigrantėve, ka rritur ndjeshėm ditėt me trafik tė rėnduar nė qytetn e Shkodrės, ndėrsa aksidentet e ditėve tė fundit kanė alarmuar Policinė e Shtetit, e cila prej ditėsh po zhvillon aksione tė njėpasnjėshme me qėllim sigurimin e jetės sė qytetarėve dhe normalizimin e trafikut nė rrugė.

Lexoni dhe kete

TEATRI ā€œTEUTAā€ I ULQINIT VJEN NE SHKODER ME SHFAQJEN ā€œNANAā€

ā€œNanaā€ ishtet titulli i shfaqjes se teatrit ā€œTeutaā€ te Ulqinit qe u vendos ne skenen …