Saturday , 7 December 2019

RENDOHET GJENDJA SHENDETESORE E STUDENTEVE TE NGUJUAR

Gjëndja shëndetësore e studentëve të ngujuar në fakultetin ekonomik të Universitetit të Shkodrës vijon të përkeqësohet. Për disa ditë me radhë, disa prej studentëve kanë përfunduar në spital. Një situatë e tillë u përsërit edhe mbrëmë, teksa pritej të zhvillohej takimi me pedagogët. Por, ambulanca mbërriti me vonesë pranë studentëve, duke mos u përgjigjur atyre në kohë.

Studentët e ngujuar vijojnë të qëndrojnë prej 2 javësh brenda ambjenteve të fakultetit ekonomik në Universitetin e Shkodrës, duke u shprehur se nuk do të largohen deri në plotësimin e kërkesave nga qeveria.

Lexoni dhe kete

NXENESIT E AKOMODUAR NE SHENGJIN NISIN SHKOLLEN

Në shkollën 9-vjeçare “At Zef Pllumi” në Shëngjin numri i nxënësve është dyfishuar. Fëmijet e …