RESHJE DËBORE NË QYTETIN E SHKODRËS

Mëngjesi i kësaj të marte e ka gjetur qytetin e Shkodrës nën reshjet e dëborës. Edhe pse jemi në pranverë, ulja e temperaturave ka ndikuar në prezencën e reshjeve të dëborës edhe në qytet, pasi në zonat malorë dëbora ka qenë e pranishme që një ditë më herët. Reshjet nuk kanë zgjatur shumë për ti lënë vendin më pas edhe diellit.

Edhe Taraboshi është zbardhur nga reshjet e dëborës. Madje, dëbora arrin deri në 50 cm në këtë zonë të lartë të qytetit të Shkodrës.

Lexoni dhe kete

FESTA E ZOJES NUNCIATË NË KATEDRALE

Arqipeshkvi i Dioqezit Shkodër Pult Imzot Angelo Massafra në meshën shenjte të mbajtur në Katedralen …