RESHJET E DËBORËS KRIJOJNË PROBLEME NË ZONAT MALORE

Qyteti i Shkodres eshte perballur kete te hene me reshje te dendura debore. I gjithe qyteti eshte zbardhur nga reshjet e debores te rena gjate gjithe dites. Por, reshjet e debores kane krijuar probleme edhe ne zonat malore. Shefi i shtabit te Emergjencave Civile ne Prefekturen e Shkodres, Pellumb Dani, thote se me te prekura jane zona e Dukagjinit, Kelmendit dhe Bashkia Puke.

Sipas Danit, situata aktuale eshte nen kontroll nga bashkite e Qarkut Shkoder.

Nder te tjera, Dani ben me dije se ne baze te informacioneve qe kane sjelle bashkite dhe ARRSH, rajoni veriut ka kripe dhe skorje per çdo problematike qe mund te shfaqet ne rruge te ndryshme.

Lexoni dhe kete

PELEGRINAZHI NE KISHEN E “SHNA NDOUT” NE LAÇ

Të marten ne mbremje kulmuan ditet e pelegrinazhit në Kishen e “Shna Ndout” në Laç.Me …