Monday , 17 January 2022

Reshjet e shirave, deme ne Mirdite!

Reshjet e fundit tė shiut kanė krijuar njė sėrė problemesh edhe nė rrethin e Mirditės. Dėmtimet mė tė mėdha kanė qenė tek rrugėt rurale ku nė disa fshtra tė kėsaj zone janė bėrė pothuajse tė pakalueshme. Ky fakt ėshtė bėrė i ditur nga nėnprefekti i Mirditės Kol Bardhoku, sipas tė cilit pezullimi i punėtorėve qė merren me mirbatjen e rrugėve rurale nga Kėshilli i Qarkut qė prej tetorit tė kėtij viti ka sjellė edhe kėto problematika.Sipas tijė ky shqetėsim ėshtė ngritur edhe nė shtabin e emrgjencave nė Lezhė dhe kėrkohet njė zgjidhje e menjėhesrhme, pasi nė tė kundėrt shumė rrugė do tė mbesin tė bllokuara.

Sipas nėn prefektit Bardhoku bashkėpunimi me njesitė vendore ka dhėn njė impakt pozitiv nė pėrballimin e situatėve emergjente, dhe kjo sipas tijė do tė vajojė tė jetė prezente edhe nė tė ardhem.

Aktualisht ka nisur puna pėr riparimin e aksėve rrugore tė dėmtuara nga reshjet, por kjo ėshtė njė ndėrhyrje emergjente pasi pėr ti dhėnė njė zgjidhje pėrfundimtare kėsaj problemtike nuk ka fonde tė majftueshme.

Lexoni dhe kete

AVOKATET E LEZHES KUNDER HARTES SE RE GJYQESORE

Avokatet e LezhĆ«s paralajmĆ«rojnĆ« bojkot tĆ« punĆ«s nĆ«se nuk do merren nĆ« konsideratĆ« propozimet e …