Breaking News

RESHJET E SHIUT, PROBLEME NE SHUME ZONA TE BASHKISE SHKODER

Reshjet e shiut qe kane perfshire bashkine e shkodres kete te enjte kane shkaktuar deme te konsiderueshme ne disa zona te kesaj bashkie. Dalja e ujit ne siperfaqe dhe mungesa e energjise ne disa zona vijon te jete problematike dhe kerkon zgjidhje nga institucionet. Nje gje e tille u pohua edhe nga vete n/kryetari i bashkise shkoder, Arben Gjuraj, ne nje prononcim per mediat.

Ai premtoi marrjen e masave nga Bashkia Shkoder per te zgjidhur problematikat e krijuara ne keto zona.

Situata pritet te perkeqesohet, pasi eshte paralajmeruar per shtim te reshjeve te shiut ne oret ne vijim te kesaj te Enjte, por edhe gjate te se Premtes.

Lexoni dhe kete

“GURI I ZI, N’FEST”, PROMOVIMI I VLERAVE TE ZONES

Bashkia Shkodër ka organizuar këtë të premte aktivitetin “Guri i Zi n’FEST”. Një aktivitet që …