Monday , 25 September 2017

RESHJET E SHIUT, RRUGA “DRISHTAJ” NE GJENDJE TE RENDUAR

Ndërsa reshjet e shiut janë rikthyer në Shkoder, rruga Drishtaj në Dudas të qytetit te Shkodres është në gjendje të amortizuar. Lëvizja e qytetarëve në këtë aks vështirësohet sipasojë e gropave të mbushura me ujë, ndërsa më problematike paraqitet situata për fëmijët të cilët do ti drejtohen shkollave këtë të hënë.

Banorët e kësaj zone I rikujtojnë bashkisë Shkoder premtimin e bërë për rikonstruksionit e këtij aksi që prej 27- vitesh nuk njeh ndërhyrje nga instancat vendore.

Përpara disa muajsh banorët e kesaj zone I dërguan një peticion insitucionit të Bashkise Shkoder per asfaltimin e rrugeve te kesaj lagje. Por sipas bashkise  në projekt-buxhetin e vitit 2017 nuk mund të përfshihet asfaltimi i rrugëve të lagjes Dudas pasi nuk ka projekt per këto rrugë. Sipas Bashkise ndërhyrja në këtë rrugë do të bëhet përgjatë vitit 2018- të.

Lexoni dhe kete

NDRIÇIMI UNAZES LINDORE, NGERÇ MES BASHKISE SHKODER DHE AUTORITETIT VERIOR TE RRUGEVE

Ndriçimi i Unazes Lindore te qytetit vijon te jete nje ngerç mes Bashkia Shkoder dhe …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin