Thursday , 1 October 2020

RESHJET, MINISTRIA E BUJQESISE: PRITEN PROBLEME

Dy ditt e para t javs pritet t karakterizohen nga reshje t dendura shiu, kryesisht n zonat veriore e verilindore t vendit.

N baz t parashikimeve t meteorologve, Ministria e Bujqsis njofton se reshjet e shiut mund t shkaktojn probleme n zonat e ulta, si Lezha e Shkodra.

N kuadr t masave pr parandalimin e prmbytjeve, Ministria e Bujqsis Zhvillimit Rural dhe Administrimit t Ujrave u ka krkuar Bordeve te Kullimit dhe strukturave t tjera q t jen n gatishmri, t mbajn n gjendje pune dhe nen monitorim t vazhdueshm hidrovore, argjinaturat dhe t ken n gjendje pune t gjith ekskavatort dhe mjetet e tjera.

Lexoni dhe kete

“TE RINJTE DUHET TE ORJENTOHEN DREJT KURSEVE PROFESIONALE”

Të rinjtë duhet të orjentohen drejt kurseve të formimit profesional për të patur një vend …