Friday , 19 January 2018

REZULTATI ZHGENJYES I PBDKSH-se, REAGON NDOCAJ

Blerja e votave, shantazhet, presionet dhe vjedhja gjatë numerimit ishin shkaqet që sollen një rezultat zhgënjyes për Partinë Bashkimi Demokrisjan Shqiptar.Kështu u shpreh kreu i kësaj force politike Eduart Ndocaj partia e të cilit në rang vendi nuk mundi të marrë më shume se 910 vota.Ndocaj është i bindur se PBDKSH-se i janë vjedhur me mijera vota në të gjitha qarqet e vendit.

Pavaresisht rezultatit në këto zgjedhje Eduart Ndocaj thotë se do të vijoje të jetë pjese aktive e politikes dhe sfida e radhes do të jetë kandidimi i tijë për Bashkinë e Lezhës.

Eduart Ndocaj tashmë nuk do të jetë pjese e parlamentit, pasi në zonen ku kandidoj në qarkun e Lezhës ai nuk arritit të marrë votat për të siguruar mandatin e deputetit.

Lexoni dhe kete

BASHA: NUK KA SHQIPERI NE BE, PA DREJTESI QE NDESHKON KRIMIN

Ndryshe nga kryeministri Edi Rama, i cili bën përgjegjës opozitën se po pengon aspiraten europiane …