Friday , 19 January 2018

REZULTATI ZHGENJYES I PD-se NE LEZHE

Blerja masive e votave shantazhet dhe presionet ndaj votuesve sollen humbjen e Partisë Demokratike në Lezhë.Kështu u shpreh kreu i deges së PD-së Paulin Marku i cili pavaresisht rezultatit falenderoj të gjithë qytetaret që votuan alternativen e djathte.

Sipas Markut strukturat e PD-se kanë qenë mjaft mire të organizuara, por shkaqet e humbjes do te analizohen ne çdo seksion.

Zgjedhjet e e 25 qershorit sollen një rezultat zhgënjyes për Partinë Demokratike në Bashkinë Lezhë, pasi të majtet arriten të fitojnë me një diference prej 1629 votash më shumë.

Lexoni dhe kete

BASHA: NUK KA SHQIPERI NE BE, PA DREJTESI QE NDESHKON KRIMIN

Ndryshe nga kryeministri Edi Rama, i cili bën përgjegjës opozitën se po pengon aspiraten europiane …