Saturday , 5 December 2020

RIHAPJA E SHKOLLAVE, PD AKUZA NDAJ QEVERISË

Një ditë pasi qeveria vendosi të rihap shkollat në vitin e ri shkollor, në shtator, Partia Demokratike denoncoi para Ministrisë së Arsimit mungesën e një plani për sigurinë e nxënësve dhe programin mësimor. Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi, deklaroi se qeveria nuk shton asnjë qindarkë për arsimin pas rihapjes.

Vokshi renditi disa probleme madhore për shkollat…

PD i kërkon qeverisë që të publikojë planin e masave për rikthimin në shkolla të nxënësve.

Lexoni dhe kete

BASHA: DO E LARGOJMË TË KEQEN, SHQIPTARËT E DUAN NDRYSHIMIN

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte këtë të enjte në një fasoneri në Lezhë. …