Wednesday , 12 August 2020

RIKANDIDIMI I KRYEBASHKIAKUT FRAN FRROKAJ

Përsonat që duan të kandidojnë për poste drejtuese në Partinë Demokratike, duke përfshire edhe kryebashkiaket e ardhshem, do të jenë pjese reflektive e kauzes së kësaj force politike.Kjo ka qenë deklarata e Kryetarit të Partisë Demokratike në Lezhë Paulin Marku, i pyetur nëse kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj gëzon mbështetjen e strukturave të partisë për rikandiduar për një mandat të dytë.Duke ju referuar udhezimit të kryepozitarit Lulzim Basha, Marku tha se përsonat e kriminalizuar nuk kanë të drejtë kandimimi në asnjë post drejtuesi.

Dy ditë më parë kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj i pyeter nga gazetaret nuk e ka përshtuar mundesinë e rikandidimit për të një mandat të dytë, nëse do ketë mbështetjen e strukturave të Partisë Demokratike në Lezhë.

Lexoni dhe kete

BASHA: TURIZMI, DEGA MË E GODITUR NGA PANDEMIA

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, publikon pamje të plazheve të boshatisur, pasi sipas tij, …