Saturday , 8 August 2020

RIKTHEHEN RESHJET E DEBORES NE VERI TE VENDIT

Reshjet e bors u rikthyen t enjten pasdite ashtu sikurse n t gjithe veriun e vendit edhe n zonn e Puks duke mbuluar e gjith territorin.Reshjet t cilt kan vijuar pr gjat gjith dits n Puk kan arritur n afro 20 cm ndrkohe q n Qafen e Mali trashesia e reshjeve I kaloj 50 cm.

Aktualisht autoritetet bn t ditur se t gjith akset rrugore t Puks dhe Fush Arrzit jan t kalueshme ndrkohe q vshtrsi kan filluar t shfaqen n zonat rurale.Temperaturat ne vlera pozitive kan br q t mos ket terrene t rreshqitshme, ndrkohe q renia e ndjeshmje e temperaturave pritet t vshtirsoj qarkullimin gjat nats.

Autoritetet lokale apeluan ndaj kompanive t mirmbajtjes s rrugeve q t vijojn punn n pastrimin e segmenteve rrugore n mnyr q t mos krijohet vshtirsise ndrsa apelohet evitimi I levizjeve sa t jet e mundur gjat nats dhe n ort e mngjesit.Aktualisht thuajse n t gjith zon furnizimi me energji elektrike vijon normalisht edhe prkundr mbingarkess s linjave elektrike.Reshjet e bors parashikohet t jen prezente n veri edhe gjat gjith orve n vijim

Lexoni dhe kete

1 JAVË PAS VOTIMEVE, BEKTESHI “KUJTOHET” PËR ZGJEDHJET NË USH

Rreth 1 javë pas përfundimit të zgjedhjeve dhe shpalljes së rezultatit përfundimtar të votimeve, ish-rektori …