Saturday , 28 March 2020

RIKTHEHET NE TEATRIN “MIGJENI” MONODRAMA “10 URDHNIMET”

Monodrama “10 urdhnimet” eshte rivendosur ne skenen e teatrit “Migjeni” te qytetit te Shkodres perseri kete te Marte. Monodrama e interpretuar nga aktorja Rita Gjeka dhe me regji te Dritan Sejaminit u shfaq per gjimnazistet e shkolles “28 Nentori”. Aktorja Rita Gjeka tha se kjo monodrama rishfaqet edhe njehere per ato qe nuk kane pasur mundesi ta ndjekin dhe vjen fale bashkepunimit me Drejtorine Arsimore Shkoder.

Kjo monodrame do te shfaqet edhe ne datat 5, 6 dhe 7 Prill ne teatrin “Migjeni”.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografĂ« dhe 2 piktorĂ« organizuan pasditĂ«n e sĂ« premtes njĂ« ekspozitĂ« nĂ« ambjentet e …