RISHIKIMI I BUXHETIT, REAGON PD

Partia Demokratike ka reaguar përmes ish deputetes Jorida Tabaku, lidhur me rishikimin nga qeveria të buxhetit.

Në një deklaratë për mediat, Tabaku tha se rishikimi i buxhetit vulos varfërinë për shqiptarët dhe pasurimin e një grushti qeveritarësh dhe klientësh të pushtetit.

Edhe për borxhin, Edi Rama po bën të kundërtën e asaj që premtoi theksoi Tabaku.

Lexoni dhe kete

PD: VJEDHJA SKANDALOZE ME MILOT – FIER

Përmes një deklarate të bërë nga Sekretari për Burimet Njerëzore, Ervin Minarrolli, Partia Demokratike bëri …