Thursday , 6 August 2020

RISTANI: DEMOKRATET PO PREGATITEN PER ZGJEDHJE TE PARAKOHSHME

Zgjedhje te parakohshme dhe qeveri teknike. Kjo do te jete aksioma e demokrateve per tiu kundervene keqqeverisjes aktuale te te majteve. Kjo ishte deklarata e bere ne 25- vjetorin e themelimit te partise demokratike ne Lezhe nga sekretari i Pergjithshem i Partise Demokratike Arben Ristani. Sipas tij duhet krijuar nje qeveri teknike per te siguruar zgjedhje te ndershme, jo si ato te shkuarat qe u denuan edhe nga nderkombetaret.

Partia demokratike duhet te lexoje drejt fitoren e bashkise se Lezhes duke e reflektuar ate tek cdo demokrat, pasi per kryebashkiakun Fran Frrokaj, Shqiperise ne fakt i duhet drejtimi nga kjo force politike sepse ne kete menyre jane te fituar te gjithe.

25-vjetori i themelimit te Partise Demokratike ne Lezhe mblodhi themelues, deputet dhe ish deputet te dale nga ky rajon si dhe simpatizant te shumte, duke dhene si asnjehere tjeter sinjalin e bashkimit midis tyre.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT NË BASHKINË LEZHË, JA ÇFARË KËRKON GJYKATA E LEZHËS

Pas ankimimit të paraqitur nga PD Lezhe, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë ka vendosur shfuqizimin …