Wednesday , 25 November 2020

RISTANI: STERKAJ SULMOI KOKAJN NGA FRIKA SE NUK DO KONTROLLOJ ME PD- ne

Pas zgjedhjes s kryetarit t PD- s ne Malsi t Madhe Anton Kokajt ka nisur puna pr organizimin dhe konsolidimin e metejeshem te strukturave drejtuese t ksaj force poltike. N kt kuadr sht zhvilluar mbledhja e kryesis s ksaj force politike ndrsa ishte I pranishm edhe sekretari i pergjithshem i partise demokratike Arben Ristani.

Nga ana tjeter kreu I kesaj force politike ne Malesi te Madhe, Anton Kokaj ka ftuar qytetaret e Malesise se Madhe q ti bashkohen kesaj force politike.

Gjate mbledhjes me strukturat, Sekretari I pergjithshem Ristani eshte ndalur edhe tek akuzat e deputeti socialist Paulin Sterkaj ne drejtim te kreut te PD- se ne Malesi te Madhe.

N t njjtn linj kryetari i PD- s Anton Kokaj ka br t ditur se ka kallzuar penalisht pr shpifje deputetin Sterkaj per akuzat e bera ne drejtim te tij. Pas diskutimeve ne mbledhjen e kryesis s PD- s Malesi e Madhe jan zgjedhur 2 nenkryetaret Gjeto Dukaj dhe Lul Culaj. Nderkohe jane propozuar dhe emrat per sekretar te cilet jane Mimoza Rexhvelaj, Sami Zekaj dhe Asim Burgaj.

Lexoni dhe kete

KRYEKOMUNARI I MITROVICËS NË KRAH TË LIDERIT TË PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur këtë të hënë në një takim kryekomunarin …