Wednesday , 18 September 2019

ROBERT SHESTANI, FIRMA E RADHËS PËR VLLAZNINË

Pas tre basketbollistëve amerikanë që kanë firmosur më parë, Vllaznia ka bërë realitet paraditen e së premtes një tjetër firmë të rëndësishme. Presidenti Alban Xhaferi ka bindur basketbollistin Robert Shestani që të hedhë firmë në kontratë dhe të jetë pjesë e skuadrës për sezonin e ardhshëm. Shestani ka qenë ditët e fundit I angazhuar me ekipin tonë kombëtar në ndeshjet eliminatore që ai ka zhvilluar dhe me t’u kthyer në Shkodër, ka firmosur menjëherë kontratën.

Ai ka qene edhe me heret pjese e Vllaznise, nderkohe qe ka marre pjese edhe ne seancat stervitore te diteve te para te ardhjes ne Shkoder te trajnerit Nikolai Gospodinov. Kujtojme se Shestani eshte nje lojtar i kombetares shqiptare dhe me cilesite e tij do te rrise konkurrencen ne skuadren tone. Nga ana tjeter, bejme me dije se merkatoja ende nuk eshte mbyllur per skuadren tone. Objektivat e stafit drejtues të shoqatës së basketbollit Vllaznia janë shumë ambicioze për sezonin e ri dhe për këtë arsye, duhen sa më shumë lojtarë cilësorë në dispozicion të trajnerit.

Stërvitja ndërkohë është planifikuar të nisë më 2 shtator dhe deri atë ditë do të ketë edhe të tjerë lojtarë që do t’I bashkohen Vllaznisë. Skuadra shkodrane pritet që të marrë pjesë edhe në Ligën Ballkanike në sezonin e ri dhe prandaj trajnerit Gospodinov I duhet të ketë një kontigjent sa më të bollshëm lojtarësh.

Lexoni dhe kete

BOKSI PROFESIONIST RIKTHEHET SËRISH NË SHKODËR

Pas shumë vitesh në Shkodër do të ketës sërish një aktivitet boksi profesionist. Dy biznesmenë …