ROBERTO NAVA, GATI DOREHEQJA NGA VLLAZNIA?

Roberto Nava ėshtė shumė pranė dhėnies sė dorėheqjes nga posti I presidentit tė Vllaznisė. Lajmi ende nuk ėshtė zyrtar megjithatė gjatė ditės sė sotme ka qarkulluar nėpėr ambjentet sportive shkodrane por edhe nga njerėz tė afėrt tė zvicerianit me origjinė italiane. Pritet qė kjo gjė tė konfirmohet zyrtarisht gjatė ditės sė nesėrme si nga vetė Nava ashtu edhe nga drejtuesit e Bashkisė Shkodėr. Duket se presidenti I kompanisė “Gea Sport” nuk ka qenė nė gjendje tė zbatojė kontratėn trevjeēare tė firmosur nė korrik tė kėtij viti nė mbledhjen e Kėshillit Bashkiak Shkodėr pėr tė marrė nė administrim klubin e futbollit Vllaznia. Pėr kėtė arsye, ka vendosur tė japė dorėheqjen para kohe dhe bashkė me tė mund tė iki edhe anėtari tjetėr I Kėshillit Mbikėqyrė Luka Barberis. Nė rrethana tė tilla, situata nė kampin shkodran merr njė rrjedhė aspak normale pikėrisht nė momentet kur skuadra po ecte normalisht. Nė fakt, ka disa kohė qė mes palėve kanė nisur polemikat. Administrator Kalamishi ka shprehur hapur pakėnaqėsinė ndaj presidentit pėr moszbatimin e kontratės sepse deri nė kėto momente nuk ka derdhur paratė e parashikuara sipas kontratės nė arkėn e klubit. Pėrpos kėsaj, presidenti Nava kaloi nė debate edhe mė tė ashpėra duke kėrkuar fillimisht largimin e Kalamishit e mė pas edhe tė trajnerit Raineri por me ndėrhyrjen e kryebashkiakut Luka, gjėrat u zbutėn. Por duket se vetėm pėr pak ditė. Kryebashkiaku Luka merret vesh se I kishte lėnė afat presidentit Nava deri mė datė 10 tetor pėr tė paguar detyrimet sipas kontratės por ky I fundit nga sa shihet, ka vendosur tė largohet para kohe. Kuptohet qė edhe ai mund tė ketė pakėnaqėsitė e tij nė lidhje me drejtuesit e klubit e tė Bashkisė por mosrespektimi I kontratės e penalizon atė dhe bashkė me tė edhe Vllazninė. Gjithsesi, nesėr mund tė konfirmohet ēdo gjė nė lidhje me gjithė kėto ēfarė fliten pėr largimin e Roberto Navės nga posti I presidentit tė Vllaznisė.

Lexoni dhe kete

XHAFERI TAKON LOJTARƋT E VLLAZNISƋ. PREMTON MBƋSHTETJE

VetĆ«m pak orĆ« pas zyrtarizimit tĆ« marrĆ«veshjes sĆ« bashkĆ«punimit nĆ« mes tij dhe BashkisĆ« ShkodĆ«r …