Wednesday , 25 April 2018

Ronaldo rekord golash nė La Liga

Njė nisje e shkėlqyer e La Liga pėr Cristiano Ronaldo qė ka shėnuar 10 gola nė gjashtė javė.

Njė rekord qė nuk ndodhte prej 60 vitesh.

I fundit qė e ka arritur ka qenė Pahino nė sezonin 1954-1955 me fanelėn e Deportivo La Coruna.

Cristiano Ronaldo kėshtu ka thyer edhe rekordin e golave pėr ekipin e Real Madrid pėr mė shumė gola tė shėnuar nė 6 javėt e para.

Legjenda tė klubit madrilen si Di Stefano dhe Amancio kishin shėnuar 9 gola.

Rekordi absolut pėr mė shumė gola nė 6 javėt e para e mban Mariano Martin qė nė sezonin 1943-1944 ka shėnuar 12 gola me Barcelona.

Njė nisje e premtuese e Cristiano Ronaldos qė nė sezonin 2011-2012 ka shėnuar 46 gola vetėm nė njė kampionat.

Sulmuesi i Real Madrid nė ndeshjen me Elche ka mposhtur 4 herė mbrojtjen dhe portierin kundėrshtar.

Ndėrkohė 14 ekipe pjesėmarrėse nė La Liga kanė shėnuar mė pak se Cristiano Ronaldo.

Pas kėtyre rezultateve tifozėt e Manchester United  kėmbėngulin qė ylli portugez tė rikthehet tek djajtė e kuq.

Nė ndeshjen e fundit tė Realit, nė qiell ėshtė shfaqur njė mesazh pėr Ronaldon por ai e ka parė dhe ka vijuar i qetė lojėn.

Lexoni dhe kete

ANALIZƋ DY ORƋSHE TEK VLLAZNIA, PREMTOHET MBƋSHTETJE

Dy humbjet e fundit tĆ« VllaznisĆ« kanĆ« krijuar njĆ« situatĆ« jo tĆ« kĆ«ndshme rreth saj. …