Breaking News

RRADHĖ PĖR MARRJEN E KARTĖS SĖ SHĖNDETIT

Ėshtė paralajmėruar se do tė kėtė shtim tė serverave pėr paisjen me kartėn e shėndetit por deri mė tani nuk ka ndryshuar asgjė. Pika e cila ndodhet pranė poliklinikės sė qytetit ėshtė e vetmja qė banorėt e qytetit por dhe tė fshatrave i drejtohen pėr t’u pajisur me kartėn e shėndetit. Qytetarėt kėrkojnė shtim tė serverave pasi po qėndrojnė nė rradhė pėr ditė tė tėra. Njė problem tjetėr i hasur nga kėta tė fundit ditėn e sotme ishte dhe mosfunksionimi i internetit.

Situata vijon tė jetė e njėjtė prej disa kohėsh. Edhe pse ėshtė bėrė disa herė pjesė e kronikave televizive, situata vijon tė jetė e njėjtė, qytetarėt duhet tė presin nė rradhė pėr tė marrė kartėn e shėndetit pavarėsisht motit tė ngrohtė dhe moshės.

Lexoni dhe kete

ā€œGURI I ZI, Nā€™FESTā€, PROMOVIMI I VLERAVE TE ZONES

Bashkia ShkodĆ«r ka organizuar kĆ«tĆ« tĆ« premte aktivitetin ā€œGuri i Zi nā€™FESTā€. NjĆ« aktivitet qĆ« …