Thursday , 1 October 2020

RRADHE PER TE BLERE BILETA PRANE STADIUMIT “LORO BORICI”

Kur duhen edhe pak ore nga starti i miqesores mes Kombetares Shqiptare dhe asaj te Marokut, vazhdon shitja e biletave per kete ndeshje, por edhe per ndeshjen  e pare eleminatore per boterorin “Rusi 2018” mes Shqiperise dhe Maqedonise. Por, problem vazhdon te mbeten rradhet e gjata qe krijohen prane sportelit te stadiumit. Pikerisht, hapja e vetem nje sporteli krijon kete problem per tifozet, te cilet detyrohen te presin  ne rradhe per tu pajisur me nje bilete. Mos-respektimi i rradhes krijon edhe debate mes qytetareve.

Por, situata eshte bere me shqetesuese kete te Merkure, para ndeshjes qe do te luhet ne oren 20:30, teksa hapja me vonese e te vetmit sportel ka krijuar rradhe.

Gjithsesi, shitja e biletave do te vijoje deri para fillimit te ndeshjes, pasi akoma nuk jane shitur te gjitha. Ndeshja miqesore Shqiperi – Marok do te luhet ne oren 20:30 e stadiumin e rikonstruktuar “Loro Borici”. Ndeshje, qe do te sherbeje edhe per inaugurimin e stadiumit.

Lexoni dhe kete

“TE RINJTE DUHET TE ORJENTOHEN DREJT KURSEVE PROFESIONALE”

TĂ« rinjtĂ« duhet tĂ« orjentohen drejt kurseve tĂ« formimit profesional pĂ«r tĂ« patur njĂ« vend …