“RRENJA E ZEZE” PRANGOSEN 4 PERSONA, 2 NE KERKIM!

Goditet nj tjetr rrjet trafikantesh droge. Policia e Lezhs ka vn n pranga 4 persona si dhe ka shpallur n krkim dy t tjer. Pas nj hetimi disa javorsh policia n bashkpunim me sektorin kundr krimit t organizuar n Lezh kan marr informacione t mjaftueshm se 6 personat ishin t prfshir n nj rrjet kriminal.

Ndrkoh sot, policia ka finalizuar me sukses operacionin e koduar Rrnja e Zez” ku kan br t mundur arrestimin e Pjetr Nikolli, 53 vje, Ndok Nikolli, 50 vje, Viktor Nikolli, 42 vje si dhe Radoin Jaku, 20 vje ndrsa kan shpallur n krkim dy vllezrit Astrit Nikolli, 29 vje dhe Ilir Nikolli, 26 vje t gjith banues n Mirdit.

Gjat kontrollit n banesat e tyre dhe n automjetet e tyre policia ka sekuestruar nj sasi lnde narkotike prej 1 kg kanabis sativa si dhe disa mjete policore si dhe mjete t prpunimit t kanabisit. Mbi ta rndon akuza e prodhimit dhe shitjes s lndve narkotike dhe municioneve ushtarake.

Policia ka sekuestruar:
1 kg lnd narkotike e dyshuar kanabis sativa
2 arme zjarri automatik
2 krehera fishekesh
1 arm e ftoht bajonet
1 automjet
2 aparate celulare
5 radio transmetuese
2 peshore elektronike
2 pal dylbi
1 shkop bejsbolli
17 mjete t tjera prerse, grshre te formave e madhsive t ndryshme.

Lexoni dhe kete

PUKË/ I VURI ZJARRIN NJË ZONE TË PYLLËZUAR, ARRESTOHET 57-VJEÇARI

Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Pukë, pasi është marrë njoftim në sallën e komandimit …