Saturday , 16 November 2019

RRESHENI ME PALLAT TE RI SPORTI

Si një qytet me traditë 50 vjeçare në volejboll, Rrësheni tashmë ka një pallat sporti me kushte optimale. Me fonde të Bashkisë Mirditë dhe qeverisë shqiptare është bërë i mundur rikonstruksioni i plotë i pallatit të sportit “Arjana Arapi”, duke i dhënë në këtë mënyre tjeter vlere volejbollit të femrave në Mirditë.

Në ceromoninë e inagurimit ishin të pranishem autoritete lokale si dhe sportistë të të gjitha moshave të cilët përjetuan një ditë mjaft të veçantë.

Ky investim është pritur mjaft mire nga sportistet Mirditore të cilët thone se Rresheni e ka patur te nevojshem nje pallat sporti te tille.

Në pallatin e rikonstruktuar të sportit “Arjana Arapi” u luajt edhe ndeshja e parë të volejboll mes ekipit “Mirdita” dhe “UMB Voley”.

Lexoni dhe kete

NDËRPRERJA E KAMPIONATIT PËR NDESHJET E KOMBËTARES

Kampionati kombëtar i Superligës këtë javë siç dihet, është ndërprerë për shkak të ndeshjeve të …