RREZIKU I AKSIDENTEVE NE RRUGEN PRANE KRYQEZIMIT TE “URES SE THIVE”

Levizja e shpejte e automjeteve dhe mungesa e ndricimit bejne qe rruga prane kryqezimit te “Ures se Thive” ne lagjen “Ndoc Mazi” te qytetit te Shkodres te jene nje nga zonat me te rrezikuara per aksidente. Situata eshte me problematike sidomos gjate nates. Nje nate me pare prane kesaj rruge u rregjistrua nje aksident, qe solli edhe nje humbje jete te nje drejtuesi motorciklete. Qytetaret shprehen se eshte e veshtire te levizesh naten, pasi mungojne edhe policet.

Nga ana tjeter, ne kete rruge kerkohet edhe vendosja e vijave te bardha, ne menyre qe edhe automjetet te levizin me ngadale kur kalojne femije te shume te kesaj zone.

Lexoni dhe kete

RRUGA E THETHIT, SHUMË PREMTIME POR ASNJË NDËRHYRJE

Rruga e Thethit vijon të jetë problem për banorët e zonës. Një problem me të …