Sunday , 17 February 2019

RREZIKU NGA EROZIONI NE TOKAT BUJQESORE

Problemet persa i perket erozionit ne toka bujqesore vijojne te jene te pranishme ne disa njesi administrative te Bashkise Shkoder. Nje gje e tille pranohet edhe nga kryebashkiakja e Shkodres, Voltana Ademi, e cila thote se prej 3 vitesh kerkojme financime per vepra mbrojtje sic jane nderhyrje ne kanalet e para kulluese dhe argjinatura e Darragjatit.

Gjate viteve te fundit, ne Qarkun e Shkodres nuk ka pasur asnje financim qe lidhet me veprat e mbrojtjes.

Per Ademin eshte e rendesishme qe te behet e mundur qe bizneset dhe familjet te mos kene deme per shkak te rrezikut qe i kanoset.

Lexoni dhe kete

QYTETARET TREGOJNE ARSYET E PROTESTES PER TV ROZAFA

Qytetarë dhe mbështetës nga e gjithë Shqipëria ishin të shtunën në protestë ndaj qeverisë Rama. …