Wednesday , 13 November 2019

RREZIKU PERMBYTJEVE, PANARITI NE INSPEKTIM!

Gjat 24 orve t ardhshme Ballkani mund t prfshihet nga prmbytjet pr shkak t intensitetit t lart t reshjeve, ky fakt sht br I ditur nga ministri i Bujqsis dhe Administrimit t Ujrave Edmond Panariti gjat inspektimit t br n argjinaturn e Kirit. Ministri Panariti theksoi se me sforco t prbashkt do t bht maksimumi pr t evituar prmbytjet n rajonin e Shkodres. M hert ministri Panariti ka zhvilluar edhe nj takim me shtabin e emergjencave n prefekturen e Shkodres, ndrsa ka deklaruar se ka biseduar edhe ministrin e Brendshm Sajmir Tahiri pr marrjen e t gjitha masave pr mekanizmat e evakuimit.Gjat inspektimit n Shkoder, ministri Panariti sht ka krkuar bashkpunim edhe m t madh me komunat pr pastrimin e kanaleve t para dhe t dyta ndrsa ka br t ditur se sht alokuar nj fond prej 4 mln lek t reja pr riparimet e domosdoshme n hidrovorin e asit n Velipoj. Sipas Ministris, stuhit parashikohen veanrisht n qarkun e Shkodrs dhe t Lezhs.

Lexoni dhe kete

PROBLEMATIKAT NË QARKUN SHKODËR

Data 20 nëntor është vonë për të grumbulluar kripën në zonat me risk për problematika …