RREZIKU PERMBYTJEVE, PANARITI NE INSPEKTIM!

Gjatė 24 orėve tė ardhshme Ballkani mund tė pėrfshihet nga pėrmbytjet pėr shkak tė intensitetit tė lartė tė reshjeve, ky fakt ėshtė bėrė I ditur nga ministri i Bujqėsisė dhe Administrimit tė Ujrave Edmond Panariti gjatė inspektimit tė bėrė nė argjinaturėn e Kirit. Ministri Panariti theksoi se me sforco tė pėrbashkėt do tė bėhėt maksimumi pėr tė evituar pėrmbytjet nė rajonin e Shkodres. Mė herėt ministri Panariti ka zhvilluar edhe njė takim me shtabin e emergjencave nė prefekturen e Shkodres, ndėrsa ka deklaruar se ka biseduar edhe ministrin e Brendshėm Sajmir Tahiri pėr marrjen e tė gjitha masave pėr mekanizmat e evakuimit.Gjatė inspektimit nė Shkoder, ministri Panariti ėshtė ka kėrkuar bashkėpunim edhe mė tė madh me komunat pėr pastrimin e kanaleve tė para dhe tė dyta ndėrsa ka bėrė tė ditur se ėshtė alokuar njė fond prej 4 mln lekė tė reja pėr riparimet e domosdoshme nė hidrovorin e Ēasit nė Velipojė.  Sipas Ministrisė, stuhitė parashikohen veēanėrisht nė qarkun e Shkodrės dhe tė Lezhės.

Lexoni dhe kete

NDIKIMI I PANDEMISƋ NƋ ZONAT E MBROJTURA

Pandemia Covid-19 ka krijuar probleme sidomos tek turizmi. Natyrisht janĆ« prekur edhe zonat e mbrojtura. …