Wednesday , 17 January 2018

RRITET NUMRI I FEMIJEVE TE PREKUR NGA VIROZAT NE LEZHE

Luhatjet e temperaturave gjatë kësaj periudhe kanë shtuar numrin e fëmijeve të prekur nga virozat gripale në Lezhë.Rreth 30 është numri i fëmije që i drejtohen çdo ditë urgjences pediatrike të spitalit për të marrë ndihme mjeksore, ndërsa numri i të shtruarve nw spital është 23.Ky fakt bëhet i ditur nga shefi i repartit të pediastrisë në spitalin e Lezhës Mark Marku.

Mjeku Marku jep dhe këshillat e duhura për mbrojtjen nga virozat gripale.

Numri i të prekurve nga virozat gripale pritet që të jetë gjithnjë në rritje, pasi temperaturat sa vinë dhe bien.

Lexoni dhe kete

200 ALPINISTE NGJITEN NE MALIN E SKENDERBEUT

Alpinistë nga qytetet të ndryshme të vendit Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi u mblodhen …