Sunday , 27 September 2020

RRITET NUMRI I BIZNESEVE QE KERKOJNE TE LICENSOHEN

N muajin korrik drejtoria e t ardhurave pran bashkis Shkoder ka nisur aksion pr t rregjistruar t gjitha bizneset, si dhe t gjjn shkels t cilt jan pa licens, kshtu sht shprehur drejtori I drejtoris s t ardhura Blendi Gjylbegaj.

Pas deklaratave pr nisjen e aksionit kundr bizneseve informale Gjylbegaj thekson se sht rritur numri I tyre q kerkojn t licensohen.

Duke e krahasuar me vitin e kaluar sht rritur numri I bizneseve q jan licensuar.

Lexoni dhe kete

11,493 BIZNESE TE VOGLA KALUAN NE TVSH, PA KOSTO

Administrata tatimore njofton se kalimi i biznesit të vogël në skemën e TVSH-së është një …