Monday , 24 February 2020

Rritja e Krimit ne Lezhe, transferohet drejtori i policise!

Ajet Zyberi do tė jetė Drejtori i Ri i Policisė sė Qarkut tė Lezhės, duke zėvendėsuar nė kėtė post Niko Brahimaj.Prezantimi i Drejtorit tė Ri tė Policisė sė Lezhės ėshtė bėrė pasditėn e sė martes pa praninė e medias. Drejtori i ri i policisė Ajet Elezi ka mbajtur detyrėn e e drejtorit tė forcave lėvizėse nė Policinė e shtetit, ndėrsa kėtė post tashmė do ta mabjė ish Drejtori i Policisė sė Lezhės Niko Brahimaj. Largimi i kėtij tė fundit si drejtues i policisė nė kėtė qark ishte pėrfolur qė prej ditės sė premte dhe kjo i referohet edhe ngjarjeve te fundit tė ndodhura nė disa zona tė Lezhės.

Grabitjet e ndodhura kohėt e fundit me armė dhe maska dhe mos arrestimi i asnjė pėrsoni pėr kėto ngjarje duket se ka qenė shkak pėr lėvizjen e Brahimajt nga Lezha.Urdhėri pėr transferimin e tij ėshtė firmaosur nga vetė Ministri i Brendėshem Saimir Tahiri i cili pėr tė ndryshuar situaten e rendit nė Lezhė kėtė detyre ja ka besuar Ajet Zyberit, ku i findit me njė karriere tė gjatė nė policinė e shtetit.

Niko Brahimaj ka mbajtur postin e Drejtorit tė Policisė nė Lezhė qė nga tetori i viti 2014-tė e deri mė tani. Ndonėse ka patur njė angazhim tė policisė pėr ruatjen e rendit dhe sigurisė publike gjatė kėsaj periudhe nuk kanė munguar ngjarjet kriminale dhe me mjaft bujė nė tė gjithė territorin e Qarkut tė Lezhės.

Lexoni dhe kete

AKSIDENTOHET I MOSHUARI NE SHKODER

NjĆ« i moshuar Ć«shtĆ« aksidentur teksa po ecte me motorcikletĆ«. Aksidenti ka ndodhur nĆ« kryqĆ«zimin …