Saturday , 20 April 2019

RRITJA E PENSIONEVE ME 3%, FLASIN QYTETARET NE KOPLIK

Rritja me vetem 3% e pensioneve nga qeveria Rama para disa ditesh ka sjelle pakënaqesi tek qytetaret e Koplikut. Per televizionin Rozafa pensionistet e ketij qyteti teper te zhgenjyer thone qe kjo rritje nuk eshte aspak normale pasi nuk eshte e mjaftueshme per asgje.

Duke bere nje krahasim te shpenzimeve dhe veshtiresive ekonomike qe ata perballen cdo dite ato thone qe kjo rritje nuk i sherben aspak ekonomise se tyre familjare.

Sipas tyre, qeveria duhet te kishte menduar me teper per kete shtrese.

Lexoni dhe kete

“BILBILAT E VEGJEL TE SHKODRES KENDOJNE”, MBYLLET NATA E FUNDIT

Mbrëmjen e së mërkurës është përmbyllur nata e tretë dhe e fundit e festivalit “Bilbilat …