RRITJA E RASTEVE ME COVID-19 NË SHKODËR, REAGON PD SHKODËR

Në një dalje për mediat, kreu i PD Shkodër, Xhevdet Amuli, ka reaguar për rritjen e rasteve pozitive me Covid-19 në Shkodër.
Qeveria duhet të garantojë pa asnjë vonesë të gjitha mjetet e nevojshme mbrojtëse për personelin shëndetësor për të shmangur pasoja negative në shëndetin e tyre dhe të të gjithë qytetarëve shtoi Amuli, i cili kërkoi edhe që në Shkodër të kemi kitet dhe tamponat testues për të bërë analizat për këdo që dyshohet si i prekur.
Amuli u ndal edhe tek ekonomia e qytetit që po kalon një kohë të vështirë.

Lexoni dhe kete

BASHA, TAKIM ME DHOMËN E TREGTISË DHE INDUSTRISË

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar këtë të dielë me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë për …