Friday , 27 November 2020

RRITJA E RASTEVE ME COVID-19, SHTOHEN MASAT NË VEND

Në një dalje për mediat, zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka njoftuar se Komiteti Teknik i Ekspertëve ka marrë disa masa shtesë për parandalimin e përhapjes së virusit.

Kështu, rritja e rasteve ka bërë që studentët të mos kthehen në auditore dhe të zhvillojnë mësim online për të paktën 1 muaj ne vitin e ri akademik.

Përsa i përket shifrave të Covid-19 në 24 në orët e fundit në vend, ministria bën me dije se janë regjistruar 6 viktima dhe 275 raste të reja pozitive.

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: TESTIMET E SHPEJTA DO VIJNË BRENDA DHJETORIT

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, nga Kuvendi foli për masat që janë marrë në këtë …