Saturday , 24 October 2020

Rrjedhja e gazit, asfiksohet e moshuara!

Ka mbetur e asfiksuar si pasoje e rrjedhjes se gazit ne katin e 3 te nje pallati ne xhabije. 60 vjearja Vera Huti ka lajmeruar zjarrefikeset pasi nuk ka mundur qe te dale nga banesa e saj ne momentin qe ka nuhatur se e gjith banesa ishte mbushur me gaz. 60- vjecarja Huri ka qn e vetme n banes n momentin q ka dalluar rrjedhjen e gazit, dhe t vetmit q ka lajmruar kan qn zjarrfiksit.

Me t mbrritur n vendngjarje zjarrfiksit kan krkuar edhe ndihmn e forcave t ndrhyrjes s shpejt si dhe nj automjet t OSHEE- s me kosh pr t br t mundur nxjerrjen e 60 vjecares nga banesa.

Forcat e zjarrfikses jan future nga ballkoni n banes ndrsa kan gjetur trupin e t moshuares n gjendje t fikti sipasoj e asfiksimit. Pasi sht nxjerr nga banesa 60 vjecarja sht drguar n urgjencn e spitalit rajonal ku aktualisht ndodhet jasht rrezikut pr jetn.

Lexoni dhe kete

AKSION PER LOJERAT E FATIT NE LEZHE DHE KURBIN

Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative dhe nga informacionet e adresuara nga qytetarët …