Saturday , 25 November 2017

RRUGA E SHKATERRUAR “IZOLON” DHJETERA FAMILJE NE LEZHE

Këto pamje i përkasin rruges pranë Drejtorisë së Bordit të Kullimit fare pranë qendres së qytetit të Lezhës.Ky segment rrugor i cili është më pak se 500 metra ka degraduar plotësisht.Mjaftojne pak reshje shiu që rruga të bëhet e pakalueshme nga gropat e balta, duke izoluar me dhjetra familje në dy anet e sajë sa edhe fëmijet e kanë të vështire të shkojnë në shkollë.Banoret thonë se kjo problematike vijon prej shumë vitesh dhe Bashkia është në dijeni të kësaj situte por nuk ndërhyn.

Bashkia Lezhë justifohet më faktin se nuk ka fonde për të ndërhyre në rehabilitimin e këtij segmenti rrugor.Në këto kushte banoret e kësaj lagje duhet të marrin masa që të lëvizin me çizme, pasi zgjidhje e këtij problemi duke enede shumë larg.

Lexoni dhe kete

6000 BIZNESE RREZIKOJNE TE MBYLLEN NGA SKEMA E TVSH-se

6 mijë biznese të vogla. rrezikojnë të mbyllen nëse përfshihen në skemen e TVSH-së, është …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin