Monday , 11 December 2017

RRUGA “LODOVIK SARAÇI”, VEND-PARKIM AUTOMJETESH

Rruga “Lodovik Saraci” ne lagjen Dugajt e Reja te qytetit te Shkodres eshte kthyer prej kohesh ne nje vend-parkim automjetesh. Edhe pse eshte nje rruge me dy kalime, nga parkimet e shume automjeteve krijohen jo pak probleme gjate levizjes. Por, problemi kryesor eshte edhe per banoret e kesaj lagje qe perballen me parkimin e automjeteve para shtepive te tyre. Banoret detyrohen te vendosin mbishkrime ku shkruhet “Nuk lejohet parkimi” e pothuajse ne cdo banese gjen nga nje mbishkrim te tille.

Si rrjedhoje kerkohet nje nderhyrje nga pushteti lokal apo policia rrugore per parkimet e shumta te automjeteve ne kete rruge. Nje shqetesim i tille eshte ngritur edhe me heret nga banoret e kesaj zone, por deri tani askush nuk ka reaguar dhe situata vijon te mbetet e njejte.

Lexoni dhe kete

“RINIA DHE INFO-KOMUNIKIMI” NE DITEN KOMBETARE TE RINISE

Ne kuader te Dites Kombetare te Rinise qe shenohet me daten 8 Dhjetor, Bashkia Shkoder …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin