Tuesday , 16 August 2022

RTS nuk perkthen fjalen e Rames!

Radiotelevizioni serb, ka ndaluar së përkthyeri fjalimin e kryeministrit shqiptar, Edi Rama, ndërkohë që ai po fliste për realitetin e krijuar në Ballkan dhe pavarësinë e Kosovës, shkruan gazeta Express.

Rama ka folur më shumë se 10 minuta, por shumica e serbëve, nuk e kanë marrë vesh fjalimin e tij, në mungesë të përkthimit.  Pas konferencës nuk u lejuan as pyetje nga gazetarët.

Në anën tjetër Vucic ka reaguar ashpër ndaj Ramës, pas konferencës. Ai as nuk ia ka zgjatur dorën kryeministrit shqiptar, ndërkohë që i ka bërë me dije se nuk ka qenë e parashikuar të flitej për Kosovën.

Lexoni dhe kete

PD: BORDET E TRANSPARENCĂ‹S BASHKĂ‹PUNĂ‹TORĂ‹ NĂ‹ VJEDHJE

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj Bordit tĂ« TransparencĂ«s pĂ«rsa i pĂ«rket lĂ«vizjes nĂ« çmime tĂ« …