Breaking News

RUBIN HEBAJ SHËNON SËRISH NË KAMPIONATIN SLLOVEN

Sulmuesi shkodran Rubin Hebaj ka shenuar edhe golin e tij te dyte në kampionatin slloven te futbollit. Në ndeshjen e luajtur pasditen e se shtunes, Domzhale ka fituar me rezultatin e thelle 6-1 dhe 19 vjeçari ndonese nuk e ka nisur si titullar, ka arritur te lere gjurme duke shenuar serish gol. Pergjithesisht ka qene nje ndeshje e lehte per skuadren e Hebajt megjithate trajneri I saj e ka hedhur ate vetem ne minuten e 80-te. 11 minuta loje gjithsesi i kane mjaftuar ish-futbollistit te Vllaznise per te treguar vlerat e tij.

Nje top i ardhur nga e majta, eshte goditur me koke fillimisht nga nje shok I skuadres se tij por në fund ka qene Hebaj i cili po me koke I ka dhene goditjen perfundimtare topit duke e derguar ate ne rrjete. Ky ishte goli i fundit qe vulosi edhe rezultatin perfundimtar te ndeshjes. Ai nuk ka patur shume vlera per skuadren e Domzhales por per Hebajn po. Ky ishte goli i tij i dyte në kampionatin slloven.

Nje nisje shume e mbare per te ndonese ende nuk e ka fituar vendin e titullarit. Paraqitjet e mira qe po ben sa here qe i jepet rasti dhe per me teper, golat qe po shenon, jane bonuse per te. Natyrisht qe ai shume shpejt do te jete edhe titullar dhe drejtuesit e Domzhales pikerisht per kete arsye, kane insistuar per t’a patur në rradhet e tyre.

Lexoni dhe kete

TEK VLLAZNIA NË PRITJE TË VENDIMEVE TË ASAMBLESË

Tek Vllaznia të gjithë janë në pritje të zhvillimeve të reja. Zhvillime këto që pritet …