Saturday , 27 November 2021

SALI BERISHA PARALAJMËRON PAS SEANCËS NË KUVEND

Ish-kryetari i PD, Sali Berisha, ka paralajmëruar se vendimi ndaj tij për përjashtimin nga grupi parlamentar është nul.

Ai thekson se përjashtimi i tij ka ardhur si pasojë e kompromisit Rama-Basha, por e kundërshton duke deklaruar qartë se vijon të jetë anëtar i grupit parlamentar të PD.

Berisha thekson se në çdo kohë mund të hyjë në selinë e PD…

Edhe kreu i PD, Lulzim Basha, ka reaguar pas seancës në Kuvend. I pyetur për përjashtimin e Berishës, Basha tha se i vetmi armik është Edi Rama.

Lexoni dhe kete

BERISHA: 11 DHJETORI DO TË JETË FILLIMI I REVOLUCIONIT PAQËSOR

Pavarësisht vendimit të Bashës për mbledhjen e Kuvendit më 18 dhjetor, Sali Berisha ka theksuar …