Friday , 15 December 2017

SALIHI GOL “ALLA PANENKA”. ËSHTË SHËNUESI MË I MIRË NË AUSTRI

Sulmuesi shkodran Hamdi Salihi vazhdon ta bëjë ashtu si duhet punën e tij edhe tek skuadra e tij e re Viener Nojshtad. Në ndeshjen e rradhës, ai ka shënuar sërish, madje një gol shumë të veçantë. në minutën e 45-të, skuadra e tij ka fituar të drejtën e një 11-metërshi, të cilin trajneri ia ka ngarkuar ta ekzekutonte pikërisht ish- sulmuesit të kombëtares shqiptare. Me një qetësi të admirueshme ai ka bërë një ekzekutim perfekt të kësaj goditje, pikërisht të tipit “Panenka” dhe është treguar duke e dërguar topin në rrjetë dhe duke kaluar në avantazh ekipin e tij.

Pas këtij goli, Viener ka shënuar dhe dy të tjerë duke e fituar ndeshjen me rezultatin e pastër 3-0. Me këtë fitore, skuadra e Salihit vazhdon të kryesojë kampionatin e Ligës së dytë të Austrisë, me 15 pikë të grumbulluara në 5 ndeshje të luajtura dhe kësisoj është një nga pretendentet kryesore për ngjitjen në Bundesligë. Kjo ecuri ka ardhur edhe falë formës së mirë që po kalon Hamdi Salihi i cili ka shënuar deri më tani 4 gola duke qenë njëkohësisht golashënuesi më i mirë i këtij kampionati.

Një tregues ky i faktit që ky futbollist vazhdon ta bëjë mirë detyrën e tij ashtu siç e ka bërë kudo ku ka luajtur më përpara. Ndonëse 33 vjeç  ai vazhdon të tregojë klasin e tij në mënyrën e shënimit të golave dhe për më tepër duke qenë gjithnjë ndër më të mirët edhe në renditjet e golashënuesve.

Lexoni dhe kete

IZMIR SMAJLAJ STËRVITJE NË SAN MARINO PËR EUROPIANIN

Kampioni I Europës në salla të mbyllura në atletikë, Izmir Smajlaj, prej disa ditësh është …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin