Wednesday , 2 December 2020

Sallon Vjeshte tashme nje tradite

Ekspozita Salloni i Vjeshtes sht kthyer n tradite tashme n Galerine e Arteve ku do artiste ka mundesi t shpreh talentin e tij n pikture dhe skulpture. Drejtori I kesaj galeri Artan Draini shprehet se data28 dhjetor eshte dhe dita e fundit e ekspozites Salloni i Vjeshtes.

Eshte rritur numri i personave q kan vizituar kt ekspozit n krahasim me vitet e kaluara.

N kt ekspozite jan shperndar 3 cmimet e para t cilat jan fituar nga Arben Suma vendi I pare, Sytki Brahimi vendi I dyte dhe Sidi Kanani vendi I trete.

Lexoni dhe kete

“FESTIVALI LETRAR I SHKODRËS”

Ka startuar “Festivali Letrar i Shkodrës”. Një aktivitet i organizuar nga Bashkia Shkodër dhe bibloteka …