Monday , 11 December 2017

SAMUEL NIKAJ SHUMË PRANË PANKINËS SË KASTRIOTIT

Pas largimit nga Flamurtari i Prishtinës, trajneri shkodran Samuel Nikaj shumë shpejt mund të marrë drejtimin e një tjetër ekipi. Bëhet fjalë për Kastriotin e Krujës. Bisedimet me drejtuesit e këtij klubi kanë avancuar dhe shumë shpejt pritet të hidhet firma në kontratë. Lajmin e ka bërë të ditur në prononcimin e tij për televizionin Rozafa vetë Nikaj.

Nikaj ngjiti me sukses Flamurtarin e Prishtinës në Superligën e Kosovës dhe tashmë duket se ka të njëjtin objektiv edhe me Kastriotin për ta ngjitur në Superligën shqiptare. Vetë ai bën të ditur se është joshur pikërisht nga ky objektiv që kanë drejtuesit krutanë ndërkohë që ka lënë të hapur edhe mundësinë e marrjes së disa futbollistëve shkodranë në këtë ekip.

Marrëveshja në mes palëve pritet të mbyllet brenda pak ditësh dhe me kalimin e Tiranës në grupin e Jugut, Kastrioti konsiderohet një nga favoritët e grupit të Veriut për ngjitjen në Superligë.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-17 FITON 4-1 NDAJ INTERNACIONAL TË VENDIT TË DYTË

Gabimi i javës së kaluar ndaj Kukësit është bërë mësim nga futbollistët e ekipit U-17 …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin