Monday , 24 February 2020

SAMUEL NIKAJ, SHUMĖ PRANĖ PANKINĖS SĖ TĖRBUNIT

Pas largimit tė Elvis Plorit nga pankina e Tėrbunit, njė tjetėr shkodran mund ta pasojė atė nė kėtė post. Ai ėshtė Samuel Nikaj, trajneri i sapo liēensuar me UEFA PRO, i cili nė javėt e fundit tė sezonit qė sapo pėrfundoi drejtoi Mamurrasin. Pėrveēse fjalėve qė kanė qarkulluar pėr kėtė kandidaturė, ashtu si edhe e ndonjė trajneri tjetėr, me Nikajn gjėrat duket se kanė avancuar. Ditėn e djeshme, presidenti i Tėrbunit, Arben Frroku, ka qenė nė Shkodėr dhe kishte lėnė njė takim me trajnerin nė fjalė. Por pėr shkak tė angazhimeve tė tij politike, nuk ka mundur ta takojė. Megjithatė, pėr pak minuta kanė folur me njėri- tjetrin pėrmes telefonit dhe ajo qė ka rėndėsi ėshtė se e kanė lėnė qė javėn e ardhshme tė ulen nė tavolinė e tė bisedojnė gjerė e gjatė pėr mundėsinė e bashkėpunimit. Pėrveē Nikajt, emra tė tjerė qė kanė qarkulluar pėr postin e trajnerit tė Tėrbunit janė edhe ato tė Ernest Gjokės, Dritan Mehmetit e ndonjė tjetėr, megjithatė kandidatura mė e mundshme duket ajo e shkodranit 38 vjeēar. Kjo pėr shumė arsye, por mė sė shumti edhe pėr atė se mund tė marrė me vete njė grup lojtarėsh tė talentuar nga Shkodra dhe po ashtu edhe elementė tė tjerė cilėsorė qė ai i njeh mirė. Samuel Nikaj tashmė ka pėrvojėn e duhur pėr tė drejtuar edhe nė Superligė, pasi pėr shumė vite ka punuar me shumė sukses nė Akademinė Vllaznia, ka qenė zėvendėstrajner tek ekipi i parė i Vllaznisė, ka drejtuar pėr njė sezon e gjysėm Adėn, ka qenė drejtor teknik te Burreli dhe sė fundi trajner te Mamurrasi. Por pėr tė pritur zyrtarizimin e tij si trajner i Tėrbunit, ndoshta duhet pritur deri nga mesi i javės sė ardhshme.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA FEMRA FITON EDHE KUPƋN E MINIFUTBOLLIT

Vllaznia nĆ« futboll pĆ«r femra dominon edhe nĆ« minifutboll dhe ka fituar edhe tĆ« parĆ«n …