Friday , 22 October 2021

SEANCA MARATONË, VOTOHET QEVERIA “RAMA 3”

Është votuar këtë të premte me 77 vota pro qeveria dhe programi qeverisës “Rama 3”, pas një seance maratonë në sallën e Kuvendit, e cila nisi prej orës 10:00 të së enjtes dhe përfundoi në orët e para të mëngjesit të kësaj të premte.

Në fjalën e tij, kryeministri Edi Rama, tha se nuk ka asnjë premtim në fushatë që nuk është në program.

Por, sipas Ramës, nuk mund të përmbushësh 100% programin qeverisës.

Sipas Ramës, ato programe që janë të parealizueshme me opozitën, do të ndiqen me popullin.

Lexoni dhe kete

BASHA: KRIZA E KORRUPSIONIT PO PËRKTHEHET NË RRITJE TË ÇMIMEVE

Në një dalje për mediat nga selia e PD, kryedemokrati Lulzim Basha, foli sërish për …