Wednesday , 2 December 2020

SEKUESTROHEN 22 kg KANABIS, PRANGOSET 47 VJEARI

Policia e Mirdits ka sekuestruar mngjesin e ksaj t shtune 22 kg marijuan.Si posedues i ksaj lnde narkotike sht vn n prangat e policis nj 47-vjear por gjithashtu sht shpallur n krkim nj tjetr person. I arrestuari sht Kostandin Mrruku , 47 vje, banues n Mirdit, ndrsa i shpalluri n krkim sht 33-vjeari me inicialet E.D, E.D. 33 vje, banues n Mirdit.

Kta 2 persona n bashkpunim me njri-tjetrin, jan konstatuar n fshatin Tarazh n Mirdit, me 22 kg marijuan e paketuar n 20 pako gati pr shitje.

Nga ndrhyrja e forcave policore sht br e mundur kapja n flagranc n ikje e sipr e e Konstandin Mrruku, kurse shtetasi E.D. ka arritur t largohet duke prfituar nga errsira dhe terreni i thyer malor.

Lexoni dhe kete

POLICIA ARRESTON 1 SHTETAS PER VRASJEN NE DAJÇ

Zbardhen emrat e të arrestuarve në Shkodër për vrasjen e Ridvan Ramazanit. Policia bënë të …