Saturday , 24 October 2020

SEKUESTROHEN 27 kg KANABIS SATIVA

Nj 30-vjear sht shpallur n krkim nga policia e Shkodrs, pasi efektivt gjetn 3 thas me lnd narkotike, t llojit kanabis sativa, n makinn q ai drejtonte.

Burime zyrtare nga policia bjn t ditur se automjetit tip “Mitsubishi” q drejtohej nga K.Q, 30 vje, i sht dhn sinjal pr t ndaluar n lagjen “Sknderbeg” Shkodr, por shoferi nuk i sht bindur urdhrit, duke vazhduar lvizjen. Gjat ndjekjes nga policia, 30-vjeari ka braktisur mjetin, duke u larguar me shpejtsi. Nga kontrolli dhe kqyrja q i bri makins, policia gjeti 3 thas me nj sasi totale prej 27 kg lnd e dyshuar cannabis sattiva, e cila u sekuestrua n cilsin e provs materiale.

Materialet proeduriale iu referuan Prokuroris s rrethit Gjyqsor Shkodr pr veprn penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikve” n bashkpunim parashikuar nga neni 283-25 t Kodit Penal.

Lexoni dhe kete

AKSION PER LOJERAT E FATIT NE LEZHE DHE KURBIN

Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative dhe nga informacionet e adresuara nga qytetarët …